Latvian English

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola

Viborga 2018

No 16.06. līdz 22.06.2018. PMMS audzēkņi (Markuss Damulevičs, Patrīcija Jauja, Reinis Delveris, Markuss Eizāns un Viktorija Vitone) un pedagogi (Dace Pudāne, Zita Zaržecka un Kristīne Japiņa) piedalījās ziemeļu valstu sadarbības projektā “Bērnu māksla un ilgtspēja”/Children, Art and Sustainability/ Viborgā, Dānijā. Projekta dalībvalstis Dānija, Latvija, Zviedrija un Norvēģija.

Projekta ietvaros, bērniem tika dots uzdevums uzbūvēt videi draudzīgu, ilgtspējīgu mājokli, izmantojot dabīgus vai otrreizējas pārstrādes materiālus.

Kopumā tika izveidoti septiņi objekti – mājiņas. 
Atšķīrās katras valsts pieeja šim mākslas projektam, kas ļāva nedaudz iepazīt dāņu, zviedru un norvēģu atšķirīgo dzīves skatījumu un kultūru.
Zviedru audzēkņi attēloja dzīvi pilsētā un laukos. Pārdomāja, cik daudz resursu mēs šķiežam sava komforta dēļ.  
Dāņu audzēkņi izveidoja vasaras māju ar sabīdāmu jumtu un mājokli - kiosku māksliniekam. Norvēģu audzēkņi darināja siltinātu mājokli ziemai no aitādu vilnas, klūgām niedrēm un durvis rotāja ar kreļļu virtenēm.
Latviešu audzēkņi izveidoja ekoloģisku salmu māju ar putnu ligzdu. 
Mājiņas konstrukcijai tika izveidotas kārklu klūgu lāses, ko aizpildīja ar auklām un salmu apļiem, veidojot savdabīgu struktūru. Darbs pie mājiņas pagāja pinot, vijot, mezglojot, naglojot, urbjot un vienlaicīgi vērojot, kā ideja pārtop formā. 
Darbnīcas noslēgumā starp mājokļiem tika būvēti ceļi un tilti, kas simbolizēja sadarbību un rūpes par zemi, kurā dzīvojam.
Viborgā pavadītajā nedēļā, tika organizēti arī dažādi citi sadraudzības pasākumi: rīta dziedāšana parkā, kopīgas spēles vakaros, pastaigas pa vecpilsētu un kultūrvēsturisku objektu apskate.
Ieguvām pozitīvu pieredzes apmaiņu ar citu valstu pedagogiem un iespēju audzēkņiem sadarboties, un realizēt savas idejas vienā kopīgā projektā. 
Māksla viennozīmīgi ir sarunvaloda starp kultūrām, kā sadarbības un domāšanas veids.

 

      

 

Vairāk foto skatīt galerijā.


Atpakaļ

Kā mūs atrast

Kontaktinformācija

Sazinies ar mums!

+371 67181041 Graudu iela 59, Rīga, Latvija