Latvian English

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola

Rīgas Lācis Vecrīgas sirdī!

Šovasar Doma laukumā no 2018. gada 12.VII- 22.VIII bija apskatāmi 149 “United Buddy Bears” ceļojošās izstādes apgleznotie lāči no Berlīnes. Katru lāci apgleznojis tās valsts mākslinieks, kuru tas pārstāv – tēlā atspoguļots valsts raksturs, tās vēsture un īpatnības. Bezgalīgās lāču rindas izraisīja rīdzinieku un galvaspilsētas viesu neaprakstāmu sajūsmu – tūristi uzreiz sāk meklēt "savas valsts" lācīti un fotografēties ar to. 
Latvijai šajā izstādē bija divi lāči. Īpašais lācis 2018.gadā bija “Rīgas lācis”, kas  tika svinīgi atklāts publikai izstādes atklāšanas ceremonijā 12. jūlijā. Tā autore ir Patrīcija Laursone no Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas.
Gleznojumam izraudzīto skici veidojusi Rīgas meitenīte, kura tika atzīta par labāko Rīgas mākslas skolu audzēkņu ideju skiču konkursā un pēc tam pēc viņas veidotās skices lāča figūru apgleznoja māksliniece Viktorija Kosenko. 
Pēc izstādes citi lāči turpinās ceļot, bet “Rīgas lācis” paliks tepat Rīgā.
Patrīcijai ir 7 gadi un viņa apmeklē skolas Mākslas studiju, kur skolotāju Ilzes Bules un Ilonas Soļaņikas vadībā arī tapis šis pieteikums konkursam un citi radošie darbiņi. 
Zīmējot priecīgo un krāsaino lāci ar biti un koku uz muguras, mazā Patrīcija bija teikusi: “Cik ļoti es gribu uzvarēt šajā konkursā!” un arī vairākkārt pēc tam bija mammai apjautājusies, kādi tad ir rezultāti? Tas patiešām ir maģiski, ka viņa arī uzvarēja šajā konkursā.
Priecājamies kopā ar mazo autori un viņas vecākiem! Un kā uzvarētāja, viņa rudenī dosies īpašā braucienā uz Berlīni!
Izstādes īpašā misija ir palīdzēt trūkumā nonākušiem bērniem, tāpēc Rīgā “United Buddy Bears” kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāc ziedojumus mazajiem pacientiem, kuru ārstniecībai ir nepietiekošs valsts finansējums. Šī izstāde ir Vācijas dāvana Latvijai simtgades jubilejā. Izstādi organizēja Vācijas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar Rīgas domi.  

 

   

 

Vairāk foto skatīt galerijā.


Atpakaļ

Kā mūs atrast

Kontaktinformācija

Sazinies ar mums!

+371 67181041 Graudu iela 59, Rīga, Latvija