Latvian English

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola

InSEA seminārs un darbnīcas Maltā

PMMS mākslas nodaļas pārstāvji D.Paeglīte, I.Soļaņika, D.Baumane piedalījās no 9.-12.oktobrim  InSEA – Starptautiskās mākslas Izglītotāju Asociācijas seminārā, tā izglītojošajās sesijās un  darbnīcās: „Konflikti un saskarsme”,  Valletā, Maltā.

 

D.Paeglīte un  I.Soļaņika uzstājās ar referātu “No ornamenta uz rakstu - bērnu sadarbība vizuālo vēstījumu lasīšanā: emigrācijā un mītnes zemē”, par projektu “Rakstu raksti”, sadarbību ar latviešu diasporu ārzemēs un kultūras mantojuma saglabāšanu. Projekts rādīja pētījumu par aktivitātēm, kuras īstenotas  laika posmā no 2011. - 2019. gadam Latvijā, Austrālijā, Austrijā, Anglijā, Dānijā un runāja par migrāciju, emigrāciju, par tautas izbraukšanu darba meklējumos, par to, kā latviešu bērni zaudē saikni ar tautas kultūru un to, kā varam veidot interaktīvu sadarbību akciju veidā. Konflikta pamatu salīdzinājām ar situāciju Eiropas dienvidos un bēgļu problēmām.

 

D.Baumane runāja par ekoloģisku un atbildīgu mākslas izglītību mācību stundās “Bērnu mākslas izglītība klimata pārmaiņu situācijās” un demonstrēja daudzveidīgus paraugus, izmantojot Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas pieredzi, kā arī savu personīgo darbu 2018./2019. mācību gadā, darba stundās PMMS. Ņemot vērā tēmas aktualitāti, prezentācijā tika aplūkoti veidi, kā mākslas pedagogi mūsdienās var veicināt bērnu izpratni par atbildīgu attieksmi pret vidi un  dabas resursu taupīgu izmantošanu. Tika sistematizēti un aplūkoti veidi, kā piešķirt jau lietotām lietām jaunu veidolu (Upcycling), lai skolēnos veicinātu videi draudzīgāku dzīvesveidu.

 

     

 

Vairāk foto skatīt galerijā.

 


Atpakaļ

Kā mūs atrast

Kontaktinformācija

Sazinies ar mums!

+371 67181041 Graudu iela 59, Rīga, Latvija