Latvian English

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola

Materialitāte un ilūzija - I. Krūmiņas meistarklase

Š.g. 12. aprīlī Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā notika Latvijas Mākslas akadēmijas profesores, Tekstilmākslas katedras vadītājas, mākslinieces Ievas Krūmiņas lekcija un meistarklase mākslas skolotājiem.

Polietilena atkritumi kā izejviela jaunu vielisku struktūru un mākslas darbu radīšanai. Materialitāte un ilūzija - zelts, dzelzs, brokāts, gobelens, matērijas no pet pudelēm, traukiem u.c. plastikas iesaiņojuma, kas paredzēts izmešanai.

1. Iepazīšanās ar lekciju par polietilena atkritumu transformēšanas iespējām mākslā. (Lekcija prezentēta tikko Antverpenē.)

2. Notika praktisko paraugu demonstrēšana ar detalizētu izklāstu par mākslinieces autortehniku specifiku.

3. Notika praktiska nodarbību ar polietilena maisiņu griešanu, līmēšanu, kausēšanu slāņos, zīmējuma uznešanas utml. procesiem. Iepazinām plāna un caurspīdīga polietilena “akvareļa” vai “gleznas” izstrādes tehnikas un informāciju par  plastmasas pudeļu (krējuma un jogurtu trauciņu) griešanu, krāsošanu, gravēšanu (ar lodāmuru), kausēšanu, līmēšanu. 

Liels paldies māksliniecei Ievai Krūmiņai par metodiski novatorisko, saturiski bagāto  un noderīgo mākslas skolotājiem pasākumu, kas dos jaunas ierosmes strādāt ar audzēkņiem laikmetīgi un ikdienā runāt vairāk par ekoloģiju!

 

Informācija par mākslinieci.

Vismaz 15 gadus (paralēli gobelēnu aušanai) esmu strādājusi ar materiāliem, ko uzskata par “atkritumiem”- polietilena iesaiņojumu, pet pudelēm, vienreiz lietojamiem traukiem u.c. matēriju, kas nonāk konteineros un atkritumu laukos. Nepretendēju uz “pasaules glābšanu” vai vismaz ekoloģiskās pēdas samazināšanu- tam man nepietiek kapacitātes. Bet esmu nonākusi pie izpratnes, ka polietilenam piemīt brīnišķīga spēja izveidot formas, struktūras un virsmu faktūras, kas pārsteidzošā veidā atgādina cēlmetālu, zīda, brokātu, ādas, izšuvumu struktūras- patiesībā iespējas dažādu virsmu faktūru "viltošanai" noteikti ir vēl lielākas, kā esmu izpētījusi līdz šim. Materialitāšu daudzveidība, iespējas panākt stabilas, arī ažūras un šķietami ļoti trauslas struktūras, kā arī plašas tonalitāšu iespējas, padara PET materiālus par ļoti vērtīgu izejvielu jebkādu mākslas objektu izveidē.Labi ir arī tas, ka darbam nav nepieciešams īpašs aprīkojums vai darba vieta. Es daudz ko esmu paveikusi savā virtuvē, lietojot mājsaimniecībā izmantojamus priekšmetus un instrumentus- cepamo papīru, gludekli un lodāmuru.Protams, materiāls un tā īpašības ir sekundāras- mākslas darbu par tādu padara autora ideja, oriģināla izpausme, domāšanas svaigums un nepieradinātais raksturs, bet arī kausēšanas procesā notikušās plastmasas transformācijas bieži ienes savas iezīmes, ko grūti iepriekš izplānot. Pievienoju saiti uz savu Instagram profilu, kur var redzēt manus darbus, tai skaitā no polietilena atkritumiem: https://www.instagram.com/krumina.ieva 

             

 

 


Atpakaļ

Kā mūs atrast

Kontaktinformācija

Sazinies ar mums!

+371 67181041 Graudu iela 59, Rīga, Latvija