Latvian English

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola

Simfoniskais orķestris

Viens no Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas lepnumiem ir simfoniskais orķestris. Ne visās mūzikas skolās ir simfoniskie orķestri. Skolai mērķtiecīgi vairāku gadu garumā jāstrādā, lai tādu izveidotu.
1997.gadā tika izveidots simfoniskais orķestris. Tā ilggadējs vadītājs bija Boļeslavs Voļaks, bet šobrīd orķestri vada Artūrs Oskars Mitrevičs. Orķestra repertuārā ir gan klasiskās mūzikas nemainīgās vērtības, gan arī mūsdienīgi skaņdarbi. Orķestra pieredzē ir vairāki koncerti gan tepat Latvijā, gan arī ārpus tās. Īpaši jāpiemin, nu jau par tradīciju kļuvušie, ikgadējie skolas koncerti Sv. Pētera Baznīcā Rīgā un koncertzālē Ave Sol.2010.gadā orķestris izcīnīja iespēju būt pilntiesīgiem X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem. Kopā ar pārējiem simfoniskajiem orķestriem - skates laureātiem priecēja klausītājus koncertā Latvijas Mūzikas akadēmijā.
2007.gadā orķestris piedalījās 55.Eiropas Jauniešu mūzikas festivālā Nīrpeltā, Beļģijā. Mūsu audzēkņiem tā bija lieliska iespēja muzicēt vairākos koncertos un pats galvenais, mēroties spēkiem ar citiem bērnu un jauniešu orķestriem konkursā. Neatsverama pieredze bija arī piedzīvot, kā muzicē citās valstīs dzīvojoši vienaudži. Un kur nu vēl jauni draugi, jaunas tikšanās, jautrā sadzīve, ekskursijas u.t.t.! Šādi braucieni ļoti stimulējoši ikvienam skolas kolektīvam.

2013.gada oktobris. Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas simfoniskajam orķestrim iznāk kompaktdisks. 

 

 


Atpakaļ

Kā mūs atrast

Kontaktinformācija

Sazinies ar mums!

+371 67181041 Graudu iela 59, Rīga, Latvija