Latvian English

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola

Simfoniskais orķestris

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas simfoniskais orķestris dibināts 1997. gadā. Tā izveidotājs un arī ilggadējais vadītājs bija profesors Boļeslavs Voļaks. No 2019.-2023. gadam orķestri vadīja diriģents Artūrs Oskars Mitrevics, bet šobrīd tā vadītājs ir Matīss Pēteris Circenis. Orķestrī kopā muzicē gan skolas audzēkņi, gan absolventi. Orķestra repertuārā skan kā klasiskās mūzikas nemainīgās vērtības, tā arī mūsdienīgi skaņdarbi. Orķestra ilgo gadu pieredzē bijuši daudzi koncerti gan tepat Latvijā, gan arī ārpus tās. Katru gadu orķestris muzicē kādā no Rīgas koncertzālēm – Ave Sol, Sv. Pētera baznīca, Mazā ģilde u.c.

2007. gadā orķestris piedalījās 55. Eiropas Jauniešu mūzikas festivālā Nīrpeltā, Beļģijā. Mūsu audzēkņiem tā bija lieliska iespēja muzicēt vairākos koncertos un pats galvenais, mēroties spēkiem ar citiem bērnu un jauniešu orķestriem konkursā, gūt svarīguprofesionālu pieredzi.

2010. gadā orķestris izcīnīja iespēju būt pilntiesīgiem X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem un kopā ar vēl 3 simfonisko orķestru laureātiem priecēja klausītājus koncertā J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

2010. gada novembrī orķestris sniedza koncertu draudzīgajā B. Dvarionas Mūzikas skolā Viļņā, Lietuvā.

2012. gada aprīlī orķestris devās koncertbraucienā uz Poliju. Koncertēja Veļičkas un Krakovas pilsētās. Bez uzstāšanās, lielisks ieguvums audzēkņiem bija arī kultūras programma, iepazīstoties ar kultūrvēsturiskajiem objektiem abās senajās Polijas pilsētās.

2013. gada oktobrī tika izdots kompaktdisks „Muzicē Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas simfoniskais orķestris Boļeslava Voļaka vadībā”.

2013. gada 26., 27. oktobrī PMMS simfoniskais orķestris ar divāmprogrammām piedalījās I Latvijas Orķestru asociācijas festivālā Rēzeknes jaunajā koncertzālē – Latgales vēstniecībā GORS.

2014. gada 5. aprīlī orķestris muzicēja Lielajā Ģildē XI Skolēnu Dziesmu un deju svētku modelēšanas koncertā.

2015. gada 18. aprīlī orķestris piedalījās XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku izglītības iestāžu simfonisko orķestru konkursā, kur ieguva godpilno I pakāpi ar izcilību.

2015. gada jūnijā orķestrim bija iespēja doties uz Slovākiju, piedaloties Dziesmu un deju maratonā „Latvijas kultūras vasara Slovākijā”, kuras ietvaros kolektīvs koncertēja Slovākijas pilsētās. 

2015. gada 6. jūlijā Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas simfoniskais orķestris bija to kolektīvu sastāvā, kuri piedalījās Latvijas skolu jaunatnes XI Dziesmu un deju svētku bērnu un jauniešu simfonisko orķestru koncertā, Lielajā Ģildē -  “Tukstošbalsu simfonija”, kurā uzstājās seši apvienotie simfoniskie orķestri no Latvijas izglītības iestādēm.

2015. gada 6. - 7. novembrī orķestris muzicēja II Latvijas Orķestru asociācijas festivālā Daugavpilī, Daugavpils Vienības nama koncertzālē.

2016. gada 4. - 5.novembrī orķestris piedalījās I Baltijas valstu jauniešu un amatieru simfonisko orķestru festivālā Daugavpilī NUOVA SINFONIA BALTICA.

2017. gada 10. - 11. novembrī kolektīvs piedalījās III Latvijas Orķestru asociācijas festivālā Cēsīs un Limbažos. Mūsu skolas simfoniskais orķestris B. Voļaka vadībā, muzicēja kopā ar Ādažu MMS kamerorķestri un Ziemeļkurzemes kamerorķestri.

2018. gada 22. - 25. jūnijam orķestris piedalījās XIV Starptautiskajā festivālā-konkursā “Artistic Summer” Volinā, Polijā. Kopumā konkursā sacentās 43 kolektīvi un solisti. Uz Latviju kolektīvs atveda I vietas diplomu. 

2018. gada 25. augustā Latvija kopā ar Lietuvu, Igauniju un citām Baltijas jūras reģiona valstīm vienojās akcijā ''Senās uguns nakts". Orķestris uzstājās Bolderājas pludmalē uz āra skatuves, kurpiedalījās vēl P. Jurjāna mūzikas skolas simfoniskais orķestris un Rīgas MS apvienotais simfoniskais orķestris.

2019. gada 29. - 30. novembrim orķestris piedalījās IV LOA festivālā, kas notika Kurzemes reģiona pilsētās un Ventspils koncertzālē Latvija.

2022. gada 19. -20. augustā orķestris piedalījās V LOA festivālā, kas norisinājās Ziemeļkurzemes pilsētas Rojas brīvdabas estrādē. 

2023. gada 26. aprīlī orķestris ar viendaļīgu koncertprogrammu uzstājās RKTMC Mazā ģildē.


Atpakaļ

Kā mūs atrast

Kontaktinformācija

Sazinies ar mums!

+371 67181041 Graudu iela 59, Rīga, Latvija