Latvian English

Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola

Pūšaminstrumentu spēle

Pūšaminstrumentu nodaļa skolā darbojas jau no 1975.gada. Nodaļā ir skaitliski lielākais un daudzveidīgākais instrumentu piedāvājums visā skolā – gan koka pūšamie, gan metāla pūšamie instrumenti. Audzēkņi muzicē ne tikai individuāli, bet arī kolektīvi, apvienojoties dažādos ansambļos un skolas orķestros.

Nodaļā strādā pedagogi, kas paši muzicē Latvijas profesionālajos orķestros un ir pasniedzēji ar lielu pieredzi. Mācību ilgums visās pūšaminstrumentu izglītības programmās ir seši gadi.

 

Flautas spēle
Flautas spēli pasniedz pedagoģe Inga Grīnvalde un Vita Zemture. 
Flautas spēles apmācības procesā izmanto arī mazo pikolo flautu, tās skaņa ir visaugstākā koka pūšamo instrumentu saimē.

 

Klarnetes spēle
Klarnetes spēli māca pedagoģe Maija Majacka. Arī klarnetes klasē audzēkņiem iespējams muzicēt uz mazās, jeb pikolo klarnetes.

 

Obojas spēle

Obojas spēli pasniedz pedagogs Dainis Cimermanis (izglītības programmas vadītājs). Saka, ka tieši oboja no visiem instrumentiem, skanējuma ziņā, visvairāk pietuvināta cilvēka balsij.

 

Fagota spēle
Andris Arnicāns ir fagota spēles pedagogs. Apgūstot fagota spēli, noteikti jāzina, ka fagots ir viszemākais koka pūšamais instruments.

 

Saksofona spēle
Jaunos saksofonistus māca pedagoģe Katrīna Kivleniece - Cābule. Instruments šobrīd ir populārs to bērnu vidū, kuri grib mācīties mūzikas skolā. Saksofons ir visjaunākais no pūšaminstrumentu saimes, radies tikai 19. gadsimtā, taču džeza žanrā neaizstājams instruments.

 

Mežraga spēle
Mežraga spēles pedagogs ir Emīls Jauja. Instruments radies no senā mednieku raga, skanējumā ziņā tā tembrs ir krāsām bagāts, dziedošs.

 

Trompetes spēle
Trompetes spēles pedagogs ir Guntis Supe. Trompetes spilgtā un spožā skanējumā dēļ, instruments tiek izmantots dažādu kolektīvu sastāvos.

 

Trombona spēle
Māris Zondaks ir vairāku pūšaminstrumentu spēles pedagogs. Sākot ar trombonu, tenoru, eifoniju, un beidzot ar viszemāko pūšaminstrumentu – tubu. Tenors, līdztekus augstas vīrieša balss apzīmējumam, ir arī metāla pūšaminstruments, tā skanējumu plaši izmanto pūtēju orķestrī. 

 

Simfoniskais orķestris
Matīss Pēteris Circenis ir skolas simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs.

 

Pūtēju orķestris
Skolas pūtēju orķestra vadītājs Pēteris Vaickovskis.

                  

       

 


Atpakaļ

Kā mūs atrast

Kontaktinformācija

Sazinies ar mums!

+371 67181041 Graudu iela 59, Rīga, Latvija